Malowanie proszkowe – usługa firmy Bapro-Met

Bapro-Met Sp. z o.o. to zakład obróbki metali działający w województwie lubuskiem. Swoje usługi spawalnicze wykonuje na najwyższym poziomie dzięki profesjonalnemu wykorzystywaniu specjalistycznych maszyn, w tym pracy robota spawalniczego. Ale nie tylko.

Do podstwowych usług firmy należy również malowanie proszkowe. Malowanie proszkowe odbywa się dzięki profesjonalnemu sprzętowi i specjalnie przygotowanym pomieszczeniom. Do wyposażenia zakładu należy lakiernia. W lakierni mieści się piec lakierniczy MAG-1/P firmy Serwis-Tech. Piec lakierniczy przeznaczony jest do stapiania i utwardzania powłok malarskich w temperaturze do 220 stopni. Składa się z komory roboczej, głowicy i układu sterowania elektrycznego. Głównym zadaniem pieca jest dostarczenie odpowiedniej temperatury, która pozwala na zachodzenie procesu wygrzewania malowanych elementów.

Drugim nieodzownym urządzeniem służącym do profesjonalnego malowania proszkowego jest kabina lakiernicza KL-1-3P/PZ firmy Serwis-Tech. Kabina lakiernicza składa się z zespołu filtracyjnego, układu sterowania elektrycznego i pneumatycznego komory roboczej kabiny. Przeznaczona jest do malowania farbami proszkowymi przedmiotów metalowych dużych i małych.

malowanie proszkowe

Niezbędnym narzędziem do malowania proszkowego jest aplikator proszkowy OptiFlex 2. Praca aplikatora polega na elektrostatycznym nanoszeniu farb proszkowych. Ponadto świetnie współgra z innymi urządzeniami, które zaopatrzone są w w zbiornik proszkowy. Urządzenie kontroluje grubość nakładanej farby, jednocześnie optymalizując jej użycie. Aplikator maluje miejsce trudnodostępne. W efekcie końcowym otrzymujemy wysoką jakość pomalowanej powierzchni przedmiotu.

Zaletami malowania proszkowego są m.in.:

  • ekonomiczne wykorzystanie materału proszkowego
  • powłoka malownicza wyjątkowo odporna jest na korozję, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne
  • idelanie maskuje niedoskonałości
  • szybkość i wysoka wydajność pieca lakierniczego
  • brak szkodliwych emisji do środowiska naturalnego.

Do malowania proszkowego wykorzystuje się farby epoksydowe, poliestrowe i poliestrowo-epoksydowe. Nasz zakład przestrzega obowiązujących norm i posiada niezbędne atesty. Nasi pracownicy dbają o każdy szczegół produktu wychodzący z zakładu. Służymy Państwu niezbędną wiedzą i doświadczeniem w zakresie malowania proszkowego.

Więcej informacji uzyskają Państwo w siedzibie naszej firmy w Błotnicy 1 oraz pod numerem telefonu +48 95 763 92 35. Polecamy naszą stronę pod linkiem http://www.bapro-met.com.pl

Polecamy nasze usługi.

Podobne artykuły