Spawanie zrobotyzowane od firmy Bapro-Met z Błotnicy

Spawanie zrobotyzowane to spawanie, które zamiast bycia wykonywanym przez personel, wykonywane jest przez specjalnie do tego zaprogramowaną stację spawalniczą z automatycznym, mechanicznym ramieniem. W ten sposób można ograniczyć zapotrzebowanie na obecność wykwalifikowanego pracownika do samego procesu ustawiania maszyny. Co więcej, sam sprzęt można rozszerzyć o zastosowania pomocnicze powiększające funkcjonalność systemu, jak nadążanie robota za zmianą położenia części podczas spawania lub wyszukiwanie położenia elementów przed rozpoczęciem spalania.

Spawanie zrobotyzowane niesie ze sobą szereg korzyści, które przemawiają za zastosowaniem go – zwłaszcza w środowiskach takich jak linie produkcyjne, gdzie liczy się powtarzalna, długoterminowa wydajność. Roboty spawalnicze nie przejawiają niedoskonałości ludzkich organizmów oraz redukującego wydajność zmęczenia, redukują ryzyko poprawek i zużyty materiał, zwiększają możliwość kontroli nad procesem spawania i jego elastyczność, oferują powtarzalność pożądaną w seryjnej produkcji, moga śledzić i zapisywać parametry procesu w czasie rzeczywistym i automatycznie korygować błędy w przypadku niepożądanej interakcji z otoczeniem, oraz zajmować się szeregami złożonych czynności typu wybór rodzaju przebiegu, jego amplitudą oraz okresem automatycznie.

Bapro-Met

Nasz zakład oferuje Państwu usługi spawalnicze wykonywane przez roboty spawalnicze TA-1900WG3 i TA-1900WG4 z systemem TOWERS firmy Panasonic. Nasze roboty spawają elementy o gabarytach:

  • długość do 2,5 m
  • wysokość do 1,0 m
  • szerokość do 1,2 m
  • waga elementu spawanego do 500 kg.

Nasze produkty spawane przy pomocy robotów spawalniczych cechuje:

  • wysokiej klasy złącze spawne
  • powtarzalność złącza spawanego ±0,1 mm
  • precyzja wykonania elementów
  • najwyższa jakość produktu.

Zapraszamy do współpracy wszystkich kontrahentów z kraju jak i z zagranicy do ścisłej współpracy w ramach usług spawalniczych wykonywanych przez nasze roboty spawalnicze. Gwaratujemy szybką realizację zamówień i profesjonalną kadrę pracowniczą.

Szczegóły współpracy uzyskają Państwo osobiście w naszym zakładzie w Błotnicy 1 lub pod numerem telefonu +48 95 763 92 35 oraz na naszej stronie http://www.bapro-met.com.pl

Zachęcamy do współpracy.

Podobne artykuły